Google Adwords hirdetés szövegek
Tartalomjegyzék:
Kibontott és reszponzív keresési hirdetések
Kibontott szöveges hirdetés minta
Reszponzív keresési hirdetés minta
Az elutasított hirdetések okai
Korábbi blogbejegyzésünkben megmutattuk nektek, hogyan indítsatok el egy Adwords kampányt. A beállításokban eljutottunk addig, hogy felvettük a szükséges keresési kulcsszavakat. Ezután szükségünk lesz a Google Adwords hirdetés szövegek elkészítésére. Ezt továbbra is egy keresési kampánytípuson mutatjuk be.
Az egyik legfőbb szabály a hirdetési szövegeknél, hogy egy hirdetés nem hirdetés. Legalább 2-3 változatot kell készítenünk ahhoz, hogy lássuk mire figyelnek fel jobban a felhasználók. Sokakban felmerül, hogy akkor a Google Adwords hirdetés több költséggel jár majd, de ez nem így van. A hirdetési keretet kampányokra osztod szét. Egy kampány hirdetési kerete pedig a benne lévő hirdetés csoportokra oszlik szét azon belül pedig a hirdetési szövegekre. A Google versenyezteti a hirdetési szövegeket és azt jeleníti meg több alkalommal, amelyikre több kattintás érkezett. Tehát, ha azt látod, hogy egy-egy hirdetési szöveged jóval alulteljesít a többitől, akkor azt inaktiválhatod és készíthetsz egy újabb hirdetés változatot helyette. A hirdetési költséged ettől nem lesz több.
Kibontott és reszponzív keresési hirdetések.
A kibontott szöveges hirdetések mellett egyre nagyobb szerepet kap a reszponzív keresési hirdetés. A legjobb, ha létrehozunk 2-3 normál szöveges hirdetést és 1 reszponzív Adwords hirdetést minden hirdetés csoportunkban.
Meg fogjuk látni, hogy mennyivel jobb eredményeket hoz majd a reszponzív változat. Hogy miért? A Google Adwords hirdetésekben nehéz kitalálni mire figyelnek fel a vásárlók. Ebben a hirdetési típusban azonban több változatot írunk címre és leírásra egyaránt, a Google pedig összedobálja nekünk a hirdetést úgy, hogy az a lehető legjobb eredményt hozza. A másik előnye a reszponzív hirdetéseknek maga a reszponzivitás. Más megjelenést igényel egy hirdetés mondjuk asztali gépen és telefonon. A Google ezt a típust a lehető legtöbb formában meg tudja jeleníteni.
Kibontott szöveges hirdetés minta
Végső URL
Elsőként a végső URL-t kell megadnunk. Itt adjunk meg egy olyan linket, ahová szeretnénk, hogy a hirdetés vigyen. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy nem mernek termék oldalra vagy egy szűkebb kategória oldalra vinni egy látogatót. Egy hirdetési szövegben viszont képtelenség eredményesen hirdetni a weboldalunk összes termékét. A vevő egyszerre csak egy dologra keres rá a Google-ben. Az a kereső szó amit beír, arra kell kiszolgálni a vevőt. Tehát egy termékre vagy szűkebb termékcsoportra kell írnunk a hirdetésünket. Ennek megfelelően arra az oldalra kell majd irányítanunk, amiről a hirdetés szól. Semmilyen esetben sem vigyük a főoldalra a látogatót, hogy majd ő döntse el merre indul. Egyetlen eset engedi ezt meg, ha a márkára hirdetünk.
3 címsor
A kibontott szöveges hirdetésekben már megengedett a 3 címsor megadása, sőt erősen javasolt, de 2 címet kötelező megadni. Erre a három mondatra figyelnek fel leginkább a látogatók. Fontos, hogy akár ebből a három mondatból kiderüljön mit is hirdetünk. Szerepeltessük benne a fő kulcsszavainkat, esetleg a márkát. Írjuk bele a fő üzenetünket például, hogy hatalmas leárazást tartunk. Emeljük ki a termékünk, szolgáltatásunk jellemzőit, hogy miben másabb.
30 karakter áll rendelkezésünkre egy-egy címsorhoz, ezért sokszor szűkösek a lehetőségeink. Próbáljunk meg 2-3 szóban lényegretörően írni és ne törekedjünk arra sem, hogy kitöltsük a 30 karakter.
Útvonal megjelenítése
Az útvonal megjelenítése azért fontos, hogy megerősítsük a látogatót abban, hogy releváns oldalra érkezik. Itt a kötőjelen kívül ne használjunk más egyedi karaktert. A legjobb útvonal, ha leírjuk a kategória oldal nevét és a termék oldal nevét.
2 leírás
A leírásban kifejthetjük kicsit bővebben mit is reklámozunk. Írhatunk termék jellemzőket, határidőt, időpontot, árat, hogy miben vagyunk kiemelkedően jók. Mindenképp használjunk egy cselekvésre ösztönző mondatot is.
Ezután meg is volnánk a hirdetési szövegekkel. A jobb oldalon még vethetünk rá egy pillantást, hogy milyen formában jelenik meg a keresési találatokban. Ha jónak találjuk, akkor mentsük le. Ha szeretnénk még létrehozni újabb hirdetési szöveget, akkor kattintsunk a mentés és következő hirdetés létrehozása gombra.
Nézzünk egy példát a Moodo webshopján keresztül a kibontott szöveges hirdetésre.
Reszponzív keresési hirdetés minta
A reszponzívnál a végső URL-re és a megjelenített URL-re ugyanaz a szabály, mint az előzőnél. A címsoroknál és a leírásnál azonban szabadjára engedheted a fantáziád. Sokkal több lehetőséget kapsz, hogy különbözőkép fogalmazd meg mit is akarsz eladni. A reszponzív Google Adwords hirdetésben beírhatod akár ugyan azokat a mondatokat, amit a kibontott szövegesben megfogalmaztál. Ez mellé pedig írj több címsort és leírást. Használj szinonimákat és merj akár szlenget is beleírni. Például a nadrágot nem mindenki nadrágnak hívja, lehet az gatya is.
A reszponzív hirdetéseknél látsz a jobb felső sorban egy értékelést. Ez megmutatja neked, mennyire erős hirdetést készítettél és javaslatokat is ad hogyan javíthatsz rajta. Azért nem kell beleerőszakolni a 100%-ot egy hirdetésbe, de törekedj rá!
A Google Adwords hirdetések egy ellenőrzésen vesznek részt. Tehát, ha elmentettünk egy hirdetést és aktiváltuk, akkor az nem jelenik meg azonnal. A hirdetéscsoportban látni fogjuk az egyes hirdetési szöveg állapotát, hogy éppen ellenőrzés alatt van, el lett utasítva vagy jogosult. Az ellenőrzés lehet, hogy csak 5-10 percet vesz igénybe. Mindenképp térjünk vissza egy-két nap után és ellenőrizzük őket! Ha azt látjuk, hogy még ellenőrzés alatt áll, akkor írjunk a supportnak.
Az elutasított hirdetések okai
Előfordulhat, hogy a hirdetési szövegünket elutasítják. Ettől ne rémüljünk meg, sokszor elegendő egy apró változtatás és már jóváhagyást is kap.
A leggyakoribb hiba, hogy hatásvadász hirdetést írunk csupa nagybetűkkel és felkiáltójellel. A felkiáltójel nem javasolt egy Google Adwords hirdetésben. Akár le is tilthatják emiatt a hirdetésünket. Ami még gyakran előfordul, hogy levédett neveket, márkákat használunk. Ezt sajnos kénytelenek vagyunk törölni a hirdetésből, hogy megjelenést kaphasson.
A lényeg, ha elutasítást kap a hirdetésünk, akkor arról e-mailben kapunk egy értesítőt és az Adwords fiókban egészen pontosan láthatjuk mi az oka az elutasításnak.
A következő cikkünkben megtudhatod, hogyan tudod még feljebb pumpálni az optimalizálási pontszámodat egy-egy kampánynál. Megmutatjuk mik a hirdetésbővítmények és hogyan tudod beállítani. Figyeld a blogot és legyen még profibb Google Adwords hirdetésed!